Přidejte se do fb skupiny Spokojená máma - ZDE

Může být každá žena spokojenou mámou?

Jasně, že může.:-) Vše je jen o úhlu pohledu. Můžete být spokojenou mámou, i když na své dítě třeba zakřičíte. I vy jste totiž jenom člověk, který má na negativní emoce nárok.  Já o tom něco vím.:-) Mám tři syny, které od sebe dělí pouze dvacet dva měsíců. Takže vím, jak je těžké vše ustát a nedělat všechno za děti s myšlenkou na to, že musíte být dokonalá máma. Protože to je cesta do temné díry, kde nikomu nebude dobře. Ani vám, ani dětem. 

Spokojená máma dává na první místo sebe

Zdá se Vám to sobecké? Nejste samy. Také mi to tak přišlo. Ale postupem času jsem zjistila, že je vážně důležité pečovat o sebe, poslouchat svou intuici a rozhodovat se podle sebe. V dnešní době, kdy máme dispozici tolik informací týkajících se mateřství i výchovy, je těžké se rozhodnout, co je dobré a co ne. 

Snažíte se, abyste nikde neudělaly chybu, snažíte se vyhovět dětem, manželovi, prostě všem ostatním a na sebe zapomínáte. Jenže vy jste ta nejdůležitější. Pokud budete sama sebou, pokud se nebudete znevažovat, pokud se nebudete neustále hodnotit, pokud najdete cestu sama k sobě, můžete s klidem zakřičet na své dítě a nevyčítat si to. Pokud si to budete vyčítat, dítě to vycítí a možná vám to i vrátí. Pokud s tím budete srovnané, dítě pochopí, že udělalo něco špatně, a příště danou stiuaci už možná nezopakuje.

Co je důležité pro spokojenou mámu?

Dělat to, co ji baví, z čeho má radost, co jí dobije baterky. Pro každou mámu to může být úplně něco jiného. Už jste zapomněly, co jste dělaly rády? Zkuste si vzpomenout, co Vás bavilo, když jste byly malé. Nebo láká vás vyzkoušet něco nového? Zkuste to, je spousta online produktů a kurzů, které můžete dělat i z domova.

Neustálá péče o děti, neustálé vymýšlení, co uvařit, co je potřeba ještě vyprat, byl pro mě každodenní kolotoč. Po čtyřech letech jsem si řekla dost, je potřeba dělat i něco, co mě baví. Jako první jsem se naučila háčkovat, když byly nejstaršímu synovi tři měsíce. O necelé tři roky později jsem založila projekt Terapie háčkováním, na který se můžete podívat zde.

Buď i ty spokojenou mámou

Za další rok už jsem cítíla, že ke mně háčkování nepatří. Teda ne tak úplně. Háčkování mám ráda, je to pro mě úžasný relax, kdy jen počítám oka a neřeším nic jiného. Svým seberozvojem si neustále rozšiřuji možnosti, a proto jsem se rozhodla, že chci svým přístupem a postojem k rodičovství podporovat maminky v tom, co dělají, a ukázat jim, že jsou úžasné přesně takové, jaké jsou.

Proto jsem na Facebooku založila soukromou skupinu Spokojená máma. Je to skupinka, kde to žije, kde můžete být sama sebou, která vám přinese zajímavé tipy na všechny oblasti vašeho života. Ve skupince najdete i videa pro pobavení, tak neváhejte a do skupinky se přidejte. Ráda Vás tam uvidím!

Přidejte se do fb skupiny Spokojená máma - ZDE

  • Nevíte, co Vám brání být spokojenou mámou?
  • Děláte pro ostatní první poslední a stejně se nedočkáte vděku?
  • Máte toho moc, i když si okolí myslí, že vše je v pořádku?
  • Nevíte, na koho se obrátit?
  • Zapomněla jste na to, že dítě je spokojené, když je spokojená máma?

Pokud nevidíte žadné možnosti, jak danou situaci změnit, obraťte se na mě.

v hodnotě 500 Kč