DIY Vánoční dárky #1 MALINOVÝ LIKÉR

Juchů, další článek na blogu. Tentokráte s tipem na jedlý vánoční dárek. Já ráda tvořím vánoční dárky ať už jedlé nebo rukodělné, tak jsem se rozhodla podělit o pár tipů na zaručené diy vánoční dárky.

Začínám s tímto domácím malinovým likérem, který se potřebuje připravit dopředu. Proto pokud jej chcete na vánoce darovat jako dárek nebo udělat pro sebe a o vánočních svátcích si jej užít, už je čas ho udělat.

Postup je velice jednoduchý a výsledek více než chutný.

Potřebujete:

  • cca 500 g malin
  • 1 vodka (0,5 l)
  • cca 300 g cukru
  • velká sklenice s víčkem

Postup:

Do sklenice postupně vrstvíte maliny a cukr. Střídavě tedy dáváte vrstvu malin a na to vrstvu cukru až vám nezbude ani jedno.:-) Celé to zalijeme vodkou a necháme cca měsíc odstát. Poté scedíme přes plátýnko, pořádně vymačkáme a můžeme nalít do menších lahví. A to je všechno.

Pokud máte v mrazáku schované maliny ze zahrádky, je to zase trochu jiný způsob zpracování. Pokud nemáte, nevadí, kupte si mražené maliny v obchodě a je to.

Necháme stát na lince a občas promícháme (třeba jednou za týden:-)). Snažíme se, aby všechny maliny schované pod vodkou, aby nevykukovaly. Jinak by mohly začít plesnivět.

Visačka ke stažení

Dáreček pro Vás visačka ke stažení. Stačí kliknout na obrázek a dát uložit. Poté si visačku můžete vytisknout a přivázat na láhev pro ještě větší efekt.

 

Prázdné visačky na dárky zdarma ke stažení ZDE

PS: Zvu Vás do mé facebookové skupiny SPKOJENÁ MÁMA, kde naleznete video postup na tento likér. Také budete v komunitě stejně naladěných žen. Neváhejte a přidejte se.:-)

Tagy:
Spokojená máma, praktik metody Access Bars®, podnikavá duše a podporovatelka ženského podnikání
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů