Jak je to s tou vděčností?

Také se setkáváte poslední dobou s otázkou vděčnosti na každém rohu? A pořádně nevíte, jak to uchopit? Jak být vděčný a proč to vlastně dělat? Mám pocit, že z vděčnosti se udělalo něco moderního a hodně lidí je vděčných, jen proto, že by měli a že jim to někdo řekl.

Tak to ale nefunguje. Pokud budete vděční z popudu z venku, nic moc vám to nepřinese. Když se ale naučíte být vděčný ze srdce, z vaší podstaty, můžou se dít zázraky. Může se vám změnit úhel pohledu na život. Místo těch „špatných“ věcí se zaměříte na ty krásné a v těch špatných situacích najdete i to dobré. Všimnete si krásy jednoduchosti, krásy každého dne.

Vděčnost

Vděčnost je krásná, lehká energie díky, které získáváme více. Když si plně uvědomujeme, co všechno máme, i každou drobnost v životě, jsme za ni vděční, můžeme si do své reality přitáhnout stále více věcí, za které můžeme být vděční.

Vděčnost se dá naučit. Pokud máte pocit, že vašem životě není nic za co byste mohli být vděční, zkuste každý den najít aspoň jednu věc, která se vám podařila nebo která vám udělala radost. Berte to jako takový sval, který je potřeba trénovat, aby zesílil.

Je to cenná technika, která nám může pomoci změnit náš úhel pohledu na život.

Nevím, za co bych měl být vděčný

Hodně lidí to tak má, neví za co by měli být vděční. Může to být i způsobeno tím, že celý náš systém je zaměřený na to, aby poukazoval na věci, které nám nejdou, které neumíme. I ve škole nám spíše ukazovali to, co nám nejde, místo toho, aby jsme byli pochváleni za to, co už nám jde, co umíme. Možná i proto se upřímnou vděčnost musíme prostě naučit.

Funguje to tak, že když se naučíte být doopravdy vděční za dané věci, neznamená to, že vám to tak stačí, ale vždy můžete žádat o více. Tím, že  žádáte z dostatku, vesmír se spojí, abyste měli ještě více za co můžete být vděční. Proto o nic nežádejte z nedostatku. Protože vesmír nepřesvědčíte, že když budete mít více, budete najednou vděční. Bere to tak, že nebudete spokojeni nikdy, takže ani více nepotřebujete.

Co takhle být vděčný za život? Že můžete být tady na této krásné planetě. Co takhle za vaše tělo? Ano, za tělo na které možná máte spoustu špatných úhlů pohledů, ale uvědomili jste si někdy, že kdybyste ho neměli, nemohli byste tady být? Máte, kde bydlet? Paráda, můžete být za to vděční. Někdo je na tom mnohem hůř a s čím vy nejste spokojeni, by bral všemi deseti a byl by vděčný.

Vděčnost vám může vytvořit mnohem více radosti v životě a to se přece vždy hodí.

Děkuji

Jak vlastně vděčnost vyjádřit? Stačí v hlavě si vždy uvědomit vše za, co jste vděční. Pokud si to napíšete na papír, zvědomí se vám to ještě více. A také uvidíte, že vážně máte být za co vděční a nemáte si na co stěžovat, protože věřím, že najdete spoustu věcí, za které jste vděční.

Nebuďte vděční jen proto, že vám to někdo říká. Vykašlete se na to, co vám třeba v dětství říkali (ty jsi nevděčná, měla bys být vděčná, když tě živíme atd..) a buďte vděčná za svůj život, za všechny maličkosti, které se vám dějí.

Všemu, čemu vděčnost dáme, se znásobí. Otevíráme tím prostor novým možnostem, které mohou přijít.

Můj list vděčnosti

Připravila jsem pro vás takový list vděčnosti, který si můžete stáhnout, vytisknout (třeba více kopií) a každý den si můžete zapsat alespoň jednu věc, za kterou jste vděční. Uvidíte, že se to naučíte a že se postupně bude měnit váš úhel pohledu na život, protože si budete uvědomovat každou malou věc, za kterou jste vděční.

Tak co, jdete do toho a budete každý den projevovat více vděčnosti?

 

List vděčnosti STÁHNOUT

Spokojená máma, praktik metody Access Bars®, podnikavá duše a podporovatelka ženského podnikání
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů