Jak (NE)podnikat na mateřské #1

Juchů, dnes mám svátek a jak nejlépe jej oslavit než novým článkem na blogu? Tentokráte úplně z jiného soudku.

Dnes jsem si nadělila už jiné dárky, chcete vědět jaké?:-) Nebojte řeknu Vám to. Prvním je zvýhodněný balíček na tři sezení Access Bars, na který se můžete podívat tady. A taky jsem si upekla muffiny. Krásné, že? A nebojte, nesním je všechny sama.:-)

Teď už zpět k tématu. Pro koho může být tento článek přínosem? Kdo si má zrovna tento článek přečíst? Rozhodla jsem se udělat sérií těchto článků, protože mám toho tolik, co sdílet, jak to nedělat, že se to do jednoho článku vážně nevejde.

Věřte své intuici

Vážně, naučte se to dělat a dělejte to v každé situaci. Nejen ohledně toho, co Vás baví a co by Vás mohlo v budoucnosti živit, věřte sami sobě. To je jediné správné. Neberte v potaz, to nemůžu dělat, to už teď dělá každý a další věci. Nezapomeňte na to, že každý to dělá svým způsobem. Každý jsme jedineční. Takže i Vaše podnikání, které může být stejné jako x ostatních, bude jiné, protože máte svoji jedinečnost.

Nedávejte své podnikání (nebo svůj projekt, pokud se tím ještě neživíte) nad sebe. Buďte podnikáním. Když to bude Vaše součást, bude to vaše, budete to dělat s radostí, protože to je něco, co Vás baví. Budete tou správnou energií. Nedělejte to pro peníze. Podnikejte pro radost a uvidíte, že peníze si k Vám cestu najdou.

Začněte s tím, co máte

Já bych chtěla podnikat, ale nemám web, nemám počítač, nemám, kde nabízet své výrobky atd… Takže asi to nepůjde a kašlu na to. Zkuste místo toho, abyste byla v závěru (myslela si, že víte, jak to dopředu bude), buďte v otázce. Co můžu teď pro své podnikání udělat? Jaké možnosti tu jsou, které nevidím?

Vezměte si příklad ze mě. Já jsem si myslela, že jako první budu mít krásný web a lidi se jen pohrnou. Omyl. Web jsem měla krásný, ale objednávky? Žádné. A proč? Protože jsem se držela plánu jednoho kurzu, který sice nabízel návod, ale já jsem si v té době neuvědomila, že každému funguje něco jiného a každý má tu svou cestu. Takže to, co funguje jinému, nemusí fungovat mě.

Možná, že nejlepší věc, kterou můžete udělat je založit si FB stránku anebo skupinu.

Nic Vás to nestojí. Pozvěte si své přátelé, ti pozvou další a může se rozrůstat Vaše základna, které později můžete nabídnout své produkty. Ani ty produkty ještě nemusíte mít. Důležitější je budovat tu svou komunitu.

Nehlašte se do každého online kurzu

Pečlivě si vybírejte, kam vložíte svou energii a peníze. Kurzů je teď tolik, že má člověk pocit, že musí být v každém, protože každý mu něco určitě dá. A co když to tak nemusí být? Co když Vás kurz jen zahltí a vy nebudete mít čas ani na vlastní tvoření?

Určitě je dobré mít někoho, kdo Vám poradí, pomůže a ukáže Vám další možnosti, které nevidíte. Možná je lepší si najít někoho na osobní konzultaci, kdy máte jistotu, že se bude věnovat přímo Vám. A ne dalším sto lidem. Ale to vy samy víte, co je nejlepší pro Vás. Jestli osobní konzultaci nebo kurz.

Tvořte to své

Tvořte, tvořte, tvořte… Já si vážně myslím, že ze začátku úplně stačí tvořit ve své FB skupině či stránce. Dělejte videa na své téma, přidávejte příspěvky, které vás zajímají, vytvářejte ankety a reagujte na energii skupiny.  Když budete dělat, co Vás baví, to co je Vaše, budete tak i zářit a lidé se přidají. Dělejte, co Vás baví.

Nehodnoťte se a neposuzujte se s okolím ani se svými nápady. Pokud Vás něco napadne, prostě to udělejte. Jak do toho vstoupí hlava a rozum, rozmluví Vám to. Radši danou věc prostě udělejte. Třeba mě tento článek napadl, tak jsem sedla a psala. Kdybych se hodnotila, ty jo, a bude to vůbec někdo číst? Je to správně, co píšu?

Jaká energie by z článku vyzařovala. Taková, že ten, kdo by si to přečetl by řekl, to je teda blbost. Já tento článek píšu v tvořivé energii a co když bude tento článek přínosem Vám všem, kteří si jej přečtou? Co když Vám hned přijde: jo, jdu do toho a zakládám si svou FB skupinu.

Kdybych to hodnotila hlavou, nenapsala bych ani čárku. Takže vypněte hlavu a tvořte.

Najděte si svou cestu

 

Nehledejte někdo návod na to jak vydělat spoustu peněz. Nemusí Vám to fungovat. Možná, že chvíli bude, ale jak dlouho? Když budete dělat, co Vás baví, vždy si najdete cestu, jak získat své zákazníky.

Potřebujete pomoc?

Nevíte, kde a jak začít? Ráda Vám pomůžu. Na osobní (online) konzultaci můžeme vše probrat. Objednat se můžete tady.

PS: Dnes jsem článek nezačala tím, co dělají mé děti. Takže, abych Vás o to neošidila, tak moje děti jsou ve školce.:-)

Spokojená máma, praktik metody Access Bars®, podnikavá duše a podporovatelka ženského podnikání
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů