Proč právě únor přeje novým začátkům?

Máte poslední dobou pocit, že se vám začíná vracet energie? Máte potřebu začínat něco nového? Cítíte, že si potřebujete nejen doma udělat pořádek? Máte s tím lehkost a nebojíte se jít do akce? Já to tak posledních pár dní mám. Až včera jsem si uvědomila, že to úplně není náhoda. Protože jak všichni určitě víme, nic není náhoda.

Naše těla ví, naše těla si pamatují a jsou v souladu s cyklem roku, jsou v souladu s energiemi země. Proto v tomto období jsou takové natěšené a radostné. My si toho, ale přes všechen ruch každodenních starostí, nevšímáme ani si to neuvědomujeme.

Imbolc

Víte, že 1. února se slaví svátek Imbolc? Já jsem to také nevěděla, ale dohledala jsem si více a úplně mi dochází, jak to všechno do sebe zapadá. Je to pohanský svátek, na které navazuje křesťanský svátek Hromnice, které jsou 2. února.

Světlo přes den se začíná prodlužovat a je to znamení toho, že život bude pokračovat. My si to tak plně neuvědomujeme, ale naši předkové, věděli, že tuhé zimy přežijí, najednou viděli naději, že zima přeci jen skončí. Proto se také tomuto svátku říká svátek světel a ohně. Tento den se uklízela vánoční výzdoba a byl také považován jako první jarní den.

Svátek světel a ohně se mu říká z toho důvodu, že kdysi na oslavu ohně dokola zapalovali a zhasínali jako symbol vracejícího se světla.

Brigid

Tomuto svátku se také říká svátek svaté Brigidy, která je keltská bohyně. Brigid se uctívá jako panenská nevěsta, která čeká na vracejícího se boha Slunce. Nastává čas očisty těla i duše. Brigid nosí na svém srdci křišťál, na znamení vnitřní očisty. Konají se ženské rituály na oslavu bohyně přírody, plodnosti a Slunce.

Hromničky

Tak se říká svícím, které ženy během zimy odlévaly ze zbytku svíček. Na hromnice je požehnaly jako ochranu proti bouřím a nepřízním počasí, které je během roku mohlo potkat. Typicky byly tyto svíce v bíle barvě. Hromničky se staví do oken společně s čerstvým chlebem. Svíce představují vracející se světlo, které je nejčistějším vyjádřením života, radosti a lásky.

Ukliďte svůj prostor

Využijte těchto nových energií a ukliďte si svůj domov. Půjde vám to snáze. Očistěte svůj domov tím, že probere své věci a ty staré, nepotřebné, která vám drží starou energii, vyhodíte. Pořádně vyvětrejte se záměrem toho, aby všechna stará energie odletěla pryč. Můžete také v každém pokoji zapálit bílou svíci a požádat o vnesení světla.

Nezapomeňte také na očistu těla a mysli. Můžete si udělat horkou koupel s himalájskou solí. Také si můžete napsat na papír, co vás štve, všechny vaše myšlenky, které vás brzdí a spálit je (ať už pomyslně nebo pod dozorem fyzicky).

Uklizením svého prostoru vše staré odejde, tím, že už vás to staré nebude dále tížit, můžete otevřít možnosti novému.

Uklízecí plán

Můžete také využít mého uklízecího plánu, se kterým vám úklid půjde hezky od ruky. Je to takový pomocník, který vám vnese do úklidu jednoduchost a přehlednost.

Spokojená máma, praktik metody Access Bars®, podnikavá duše a podporovatelka ženského podnikání
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů