Jak spojit minulost s přítomností?

Sedím v obyváku, počítač na pohovce a využívám chvíli volna a píšu tento článek. Možná, a s největší pravděpodobností, jen začnu a dopíšu článek později. Děti jsou doma, takže čas mám skutečně omezený tím, než po mě někdo bude něco chtít.:-)

Pokud bych však čekala na vhodnou příležitost (pro mě to znamená být bez dětí a psát v klidu), nejspíše bych se nějakou dobu načekala. Jdu na to ale jinak, i kdybych měla napsat jen pár odstavců a poté počítač odložit, stojí mi to za to.

Nádobí přece počká, to nikam neuteče (bohužel:-)) a nakonec jej stejně  uklidím. Jedno dítě si tady hraje s duplem, druhé je venku s tatínkem a třetí nemocné, spí v ložnici. Je fajn, si dovolit využít těch pár minut nějakou aktivní činností než jen třeba pasivním koukáním na různé sociální sítě (což je někdy ale taky fajn:-)).

Možná jste si všimli, že jsem celé stránky předělala. Nejsou tedy ještě úplně hotové, chybí mi doplnit stránka o Access Bars®, ale na to vážně budu potřebovat aspoň pár hodin bez dětí. Článek na blog, ale můžu napsat už nyní.

Poslední dobou mi přišlo, že jen háčkování mi nestačí. Zjistila jsem, že můžu chtít od života více, a proto jsem se rozhodla založit skupinu na FB Spokojená máma jako prostor pro inspiraci a odlehčení dalším maminkám. Baví mě být kreativní, baví mě, si svůj život tvořit, baví mě natáčet videa, na která se ve skupince můžete podívat…

Díky nástrojům Access Bars® se mi otvírají nové a nové možnosti, které s vděčností přijímám. Mám spoustu nových nápadů a těším se na jejich realizaci. Na tu ale potřebuji více času. Ale než, abych nedělala nic a čekala až budu mít více času, dělám krůček po krůčku.

Možná by bylo nejlepší smazat staré příspěvky na mém blogu, které jsou o háčkování, ale rozhodla jsem se, že je tady nechám. A proč? Protože to je moje cesta a přeci nemůžu kus minulosti smazat jen kvůli tomu, že se mi to už nehodí…

Kolikrát bychom chtěli minulost smazat, to ale nejde. Ta k nám patří. Co ale můžeme je měnit naši budoucnost. Jak? Přece naší přítomností. Našimi přítomnými volbami a rozhodnutími, tvoříme naši budoucnost.

Jedním z úžasných nástrojů metody Access Bars® je pokládání otázek aniž bychom vymýšleli odpovědi. Protože pokud bychom si logickou uměli odpovědět, už by se tak stalo. Takže prosím nic nevymýšlejte, jen se dívejte a vnímejte, co k vám přijde. Život je změna, tak netrvejte na tom, co jste vymysleli vy, i když jste si mysleli, že jste přišli na nejlepší věc pod sluncem.:-)

Stačí si jen položit otázku a čekat co se stane. Možná vám přijde, že se nic nestane, ale buďte trpěliví. Možná jste již odpověď dostali jen jste si jí v ruchu každodennosti ani nevšimli. Dokonce se daná situace už změnila, ale kolikrát jedeme pořád v těch samých kolejích, že si ani nevšimneme.

Položte si v duchu jen tuto otázku a nechte vesmír konat. Buďte v proudu života.

Co je zapotřebí k tomu, aby mě minulost už neovládala?

Spokojená máma, praktik metody Access Bars®, podnikavá duše a podporovatelka ženského podnikání
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů